Milyonlarca SSK, SGK, Bağ-Kur Emekli Sandığı Memur ve işçi emeklilerini sevindiren Resmi açıklama geldi..! 2550 TL ek ödeme

Milyonlarca SSK, SGK, Bağ-Kur Emekli Sandığı Memur ve işçi emeklilerini sevindiren Resmi açıklama geldi..! 2550 TL ek ödeme

Milyonlarca emekli için çok önemli son resmî açıklama geldi! İkramiye ve ödemeler arttı! Milyonlarca emekli uzun zamandır bu önemli açıklamayı bekliyordu. Merakla beklenen o müjdeli haber geldi. Yapılacak olan promosyon ve ikramiye tutarları sonunda belli oldu. Ocak ayı ile yürürlük içerisine girecek yönetmelik ile beraber detaylar yetkililer aracılığı ile açıklanmaya başlandı.

Milyonlarca emekli uzun zamandır bu önemli açıklamayı bekliyordu. Merakla beklenen o müjdeli haber geldi. Yapılacak olan promosyon ve ikramiye tutarları sonunda belli oldu. Ocak ayı ile yürürlük içerisine girecek yönetmelik ile beraber detaylar yetkililer aracılığı ile açıklanmaya başlandı.

Bekleyen milyonlarca vatandaş için resmî açıklama geldi. Emeklipromosyon ve ikramiye tutarları sonunda belli oldu. Artan tutarlar ocak ayı ile yürürlüğe girecek ve detaylar da yetkililer tarafından açıklanmaya devam edecek.

Maaş tutarlarının ve promosyonların artışının yayınlanmasıyla, yeni emekli olacak vatandaşlar için uygulanacak en az maaşın 1500 TL olacağı ve yıllık olarak 2000 TL maaş değerlerinde gelecek ikramiye yanı sıra en düşük 625 ve 750 TL promosyon hak ödeme fırsatları getirildiği de belirtildi.

Promosyonlar ile beraber 2550 TL kadar artış gösteren emekli maaşları üzerinde yatırılacak olduğu da aktarılan bilgiler arasında. Taban maaşlar geçtiğimiz dönemlerde 1000 TL değerinde olurken gelen zam oranı ile en düşük maaşlar da 1500 TL oldu. Ek ödemeler de dahil olmak üzere bayram ikramiye alternatifleri ile beraber yapılacak olan üç yılda bir kerelik verilen promosyonların da ödemelerine devam edilecek.

Emekli olan vatandaşlar adına gelen maaşlar en düşük 1500 TL ye kadar artış gösteriyor. Bir yandan da maaş bağlanmalarının ardından taahhüt vererek bankalardan promosyon alma hakları vatandaşların yer almaya devam ediyor. Yalnızca yeni emekliler değil emekli olmaya hak kazanmış vatandaşlar da bayram ikramiye alternatiflerinden yararlanma fırsatını bulabilecekler. Bir yandan da emekli olan vatandaşlar için bu konu ile alakalı olarak yeni emekli olmaya hak kazanacak vatandaşlar için olanak sunacaklar. Emekli olmaya hak kazanan kişiler de yeni emekli olacaklarla aynı hakları yakalamış olacaklar.

Promosyon ve İkramiye ÖdemeleriNe Zaman Yapılacak?

Maaşları 1500 ve 2500 TL arasında olan vatandaşlar için gelecek en az 625 TL promosyon tutarı yatırılacak.Eğer 2500 TL ve üzerinde maaş alıyorsanız en az 750 TL promosyon ödemesi olacak.
Alınan yeni ödeme tutarları ise 2021 yılı içerisinde uygulamaya başlanacak. Bankalara göre değişiklik gösterebilecek promosyon miktarları nedeniyle bazı vatandaşlar 2550 TL kadar artış gösteren promosyonlar alırken yeni emekli olacaklar için de 2000 TL ye kadar ödemeler gündeme gelecek.

Promosyon Ödemelerinde Banka Seçimi

Promosyon ve ikramiye ödemelerinde en iyi banka seçimi için ihtiyacınız olan şartları iyi değerlendirmelisiniz. Emekli aylıklar için vatandaşlara bağlanmasının ardından bu zamanlara kadar promosyon alma hakları elde edilecek. Bankalar arasında fark gösterecek promosyon tutarları ile beraber banka seçimleri de oldukça yüksek önem taşımaya başlıyor.Bu nedenle promosyon ödemesi için banka seçimi yaparken araştırma yapmalı ve size en uygun, haklarınızı gözetecek bir banka ile anlaşmalısınız. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.