SGK müjdeyi verdi! 10 Yaş ve altı çocuğu olan ailelere 1600 TL destek ödemesi yapılacak! Başvurular E-devlet üzerinden

SGK müjdeyi verdi! 10 Yaş ve altı çocuğu olan ailelere 1600 TL destek ödemesi yapılacak! Başvurular E-devlet üzerinden

SGK, 10 yaş ve altı çocukları olanlara 1600 TL destek ödemesi yapılacağı kaydedildi. Bu konuda sosyal yardımlar halen daha devam ediyor.

Çocuğu olan kişiler için yaşanan korona virüs salgın süreçlerinden dolayı sıkıntı yaşamakta olan durumlara karşı devletin verdikleri sosyal yardımlar devam ediyor. Son zamanlarda en çok başvuruları devam etmekte olan yardım ödemelerinden bir tanesi de 1100 TL değerindeki Pandemi destek ödemelerinden yana oldu.

Koronavirüs dönemleri içerisinde ramazan bayramından önce verilen 3. Faz ödemeleri olarak verilen yardım ödemelerinin kurban bayramından önce de verilecek olması bekleniyor. Ekonomik olarak meydana gelen sıkıntılar ile yüz yüze olan kişiler için yeni bir yardım paketi olarak da 1600 TL ye kadar destek ödemelerinin verilecek olduğu dikkatleri çekiyor.

Verilecek olan yardım paraları için kişilerin muhtaçlık sertifikasına sahip olması gerekmektedir. Muhtaç konumda olan aileler için devlet tarafından pek çok destek ödemesi verilecek. 1100 TL yardım ödemesi alan kişilerin eğer 10 yaşına kadar olan çocukları bulunursa çocukların okul masraflarını daha rahat bir şekilde karşılamayı başarmak için 500 TL destek daha verilecek. Okullar için verilecek bu yardım ödemelerini 1100 TL destek ödemesi alan kişilere verilecek.

SGK tarafından yapılan duyurulara bakılacak olduğu zaman yardım paraları için daha öncesinden onay alamayanlar belediye kapsamında giderek il ve ilçe sosyal yardımlaşmalardan kayıt oluşturma fırsatları verilmekte. Destek ödemeleri almak için 500 TL ile 3. Faz 1100 TL ödemelerine başvuru yapılacak. 10 yaşına kadar okula giden çocukları olanlar için 3. Faz ödemesi alanlara 500 TL ek ödeme verilecek

Bu sayede vatandaşlar 1600 TL devlet desteği almış olacaklar. E devlet üzerinden yapılan başvurular onay aldığı an kişilerin İBAN numaralarına ödemeler yapılacak. Eğer IBAN numarası eksik veya hatalı olarak verildiyse de PTT üzerinden TC kimlik numaraları ile giden vatandaşlar ödemelerini alabilecekler.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
26 Yorum