SGK prim borcu sorgulama nasıl yapılır? TC ile GSS prim borcu sorgulama işlemi nasıl yapılır? E-Devlet ve SGK sitesinden sorgulayın

SGK prim borcu sorgulama nasıl yapılır? TC ile GSS prim borcu sorgulama işlemi nasıl yapılır? E-Devlet ve SGK sitesinden sorgulayın

SGK prim borcu sorgulama ve TC ile GSS prim borcu sorgulama! Herkes için en basit yöntemleri sağlamak adına sizlere kısa yollar hazırladık!

Genellikle çalışan kadın ya da erkek işçilerin emekli olabilmesi adına belirli bir süre gerekli olan prim ödemesi işlemleri için SGK prim ödemeleri 4A, 4B ve 4C olarak farklılık gösteriyor. SGK prim sorgulama işlemleri internet ortamlarında hızlı bir şekilde yapılıyor ve bu sayede borçlarınızı da rahatlıkla görebiliyorsunuz. Bu durum da size yeni sonuçlar çıkarıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından (SGK) e-devlet üzerinden hemen hemen her bilgiye erişilebiliyor. Prim borçları ile ilgili yapılacak olan sorulama işlemlerinde e devlet üzerindeki sorgulamaların hemen hemen hepsine erişebiliyorsunuz. E devlet üzerinden prim borcu sorgulama işlemleri nasıl yapılıyor peki? Gelin hızlıca göz atalım!

E devlet’ten SGK prim borcu sorgulama işlemi!

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan bütün verileri sorgulamak adına e-devlet üzerinden SGK bölümüne erişerek istediğiniz sorgulamayı yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan sorgulamaların hepsi ücretsiz olarak karşınıza çıkacaktır. Hizmet ve bilgi sorgulamak adına online olarak gerçekleştirilen her bir yeni çalışma için tek bir tıklama yeterli olacaktır. Bunun için yapmanız gereken işlemler sırasıyla şöyle olacak:

  • Öncelikle e devlet kapısına giriş yapın.

  • Ardından genel sağlık sigortası tescil ve prim borcu sorgulama işlemine erişin ve adınıza ait bir SGK prim borcu var mı yok mu ona göz atın.
  • Toplam prim gününüzü görmek için ise bağlı olduğunuz sigorta koluna giriş yaparak sigortalı hizmet dökümü konusunda bilgi alabilir ve güncel prim sayınızı ve aylara bölünen ödemelerinizi de rahatlıkla görebilirsiniz.

TC ile GSS borç sorgulama nasıl yapılır?

TC ile gss borç sorgulama işlemleri biraz daha hızlı olmaktadır. Bildiğiniz gibi Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan bu veriler, GSS için de geçerlidir. Bir yerde çalışmayan ve kendi prim kontrolünü inceleyen, ön plana çıkaran herkes yine e devlet giriş kapısına ulaştıktan sonra GSS borç sorgulama yazarak ekrandan çıkan ilk menüye erişebilir ve buradan hızlı bir şekilde GSS sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlemleri çok kolay bir şekilde yapacağınız için size dair de pek çok seçeneği ön plana çıkarmış olacaksınız diyebiliriz.

Şayet bir yerde çalışmıyorsanız ve aylık düzenli bir maaşınız yok ise GSS ödeyerek sigorta hizmetlerinden faydalanabiliyorsunuz. Hastanelerde tedavi olma konusunda ön plana çıkarılan ve gerek ameliyat işlemleri gerek ise ilaç alma işlemleri konusunda bütün sigortalılar gibi hizmet alabileceğiniz bu GSS sistemi için devlet size her ay belirli ücretlerde borçlar çıkarıyor. Bunları ödeyerek sigorta hizmetlerinden faydalanmaya devam edebiliyorsunuz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.