SSK, SGK, Bağ-Kur Emekli Sandığı Emeklilerin beklediği intibak zammında yeni gelişme! Emekli maaşlarına 355 lira zam geliyor mu? İntibak zammı detayları!

SSK, SGK, Bağ-Kur Emekli Sandığı Emeklilerin beklediği intibak zammında yeni gelişme! Emekli maaşlarına 355 lira zam geliyor mu? İntibak zammı detayları!

Emekliler tarafından büyük bir heyecanla beklenen intibak zammının akıbeti merak ediliyordu. Yaşanan son gelişmeler emeklilerin maaşların 355 liralık bir artışın önünü açabilir.

Emekliler arasında son dönemlerde 2000 yılı öncesi ve sonrası olmak üzere bir ayrım bulunuyor. Bu ayrım bir süre sonra emekliler arasında intibak zammı tartışmalarının da gündeme gelmesinin ardından konu hakkında bir çalışmanın yapılması bekleniyor. 2000 yılından sonra emekli olmuş olan vatandaşlar tarafından intibak zammı hakkında kayda değer bir açıklamanın yapılması bekleniyor.

SGK tarafından da konu hakkında değerlendirmeler devam ediyor. İntibak zammı konusunda önemli bir düzenlemenin yapılması bekleniyor. Peki intibak zammı hayata geçirildiği takdirde emekli maaşlarında nasıl bir değişim yaşanacak?

İntibak zammının hayata geçirilmesi halinde maaşlarda 355 liraya varan bir artışın yaşanması bekleniyor. Bir döne mecliste de konu edilen uygulama hakkında henüz kayda değer bir adım atılmış değil.

İntibak Zammı Hakkında Son Karar Ne Zaman Verilecek?

Emeklilerin hayatını kolaylaştırmak için son zamanlarda arka arkaya çeşitli düzenlemeler yapılıyor. Ancak emekliler özellikle uzun bir süredir intibak zammı konusunda ısrarcı olduklarını dile getirdiler.

İntibak zammının hayata geçirilmesi özellikle vatandaşların ekonomik durumunu rahatlatmak adına önemli bir adım olarak görülüyor. Geçtiğimiz yıllarda emekli maaşlarına gelen zamlarla birlikte yaklaşık bin liralık artış yaşandı. Ardından emeklilerin hayatını kolaylaştırmak için emeklilere yılda iki kez dini bayramlar için bin liralık bayram ikramiyesi ödenmesine karar verildi.

Koronavirüs salgını ekonomiyi derinden etkiledi. Bu durumda emeklilerin maddi açıdan daha büyük sıkıntılar yaşadığı ifade edildi. Maaşlara yönelik bir düzenlemenin yapılma isteği son zamanlarda daha fazla gündeme gelmeye başladı.

İntibak KPDK'ya Gelmek Üzere!

Emeklilerin en büyük sorunu intibak zammı olarak ifade ediliyor. Bu durumda farklı alternatiflerde gündeme gelmeye başladı. Kurumdan kaynaklı olan farkların ek ödemeler sonucunda giderilmesi de önemli bir seçenek olarak ifade ediliyor.

200 yılından sonra emekli olanlar için intibak zammı 355 liralık bir artışın yolunu açmış olacak. Bu durum pek çok emeklinin hayatı için büyük bir rakam olarak ifade ediliyor. Konu hakkında görüşmelerin KPDK'ya gelmesi bekleniyor. Ardından meclisin çalışmaya başlaması ile birlikte daha somut adımların atılabileceği belirtildi. Emekliler için bu durum heyecan verici bir gelişme olarak değerlendirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.