SSK SGK Bağ-Kur Memur ve İşçi Emekli Maaşlarına Zam Geliyor! Zam Ne Zaman ve Ne Kadar Olacak?

SSK SGK Bağ-Kur Memur ve İşçi Emekli Maaşlarına Zam Geliyor! Zam Ne Zaman ve Ne Kadar Olacak?

Emekliye müjde! Maaşlara zam geliyor! 2021 yılı yaklaşırken, memurların maaşlarına ve emekli maaşlarına gelecek zamlar belli oluyor! Herkesin merak ettiği cevap bu haberde!

Emekliye müjde! Maaşlara zam geliyor! 2021 yılı yaklaşırken, memurların maaşlarına ve emekli maaşlarına gelecek zamlar belli oluyor! Herkesin merak ettiği cevap bu haberde!

2021 yılı Ocak ayında yapılacak olan zam miktarları açıklanması bugünlerde herkesin araştırma konusu. Tüm emekliler maaşlarının ne kadar artacağını merak ediyorlar. Hepsini sevindirecek müjde zam haberinin detayları aşağıda!

Ülkemizde milyonlarca sayıda SSK, SGK, Bağ-Kur, Memur ve İşçi emeklisi mevcut. Hepsinin gözü yeni açıklanacak zamlarda! Çokça merak edilen maaşlarda meydan gelecek olan artışlar ve zam miktarı haberimizin detayların mevcut.

Emekli Zammı Kaç TL Olacak?

Ekonomistlerin yapmış olduğu anketlerde tahmini enflasyon oranı yüzde 11,46 çıktı. Buna göre ikinci 6 aylık enflasyon oranının da değerlendirilmesiyle yapılacak zam oranı yüzde 5,4 olacak. Ekonomistlerden tarafından yapılmış olan tahminler sonucu hesaplanmış rakamlar doğrulanırsa zam hesapları şu şekilde gerçekleşecek. Mevcut tavan fiyattan maaş alan bir emeklinin aldığı ücret 6.375,74 TL olarak bilinmektedir.  Tahmin edilen yüzde 5.4 zam oranın gelmesiyle beraber yaklaşık 358 TL’ye kadar bir artış maaşlarda gözlenecek. Bunun maaşlara yansıması sonucunda emekli maaşlarında 6.719,74 TL rakamları görülecek. Aynı zamanda maaşlarında ek ödemeleri olan 268,79 TL’yi de alacak olan emeklilerin hesaplarında olacak ücret 6.988,43 TL gibi bir rakam olacaktır.

SSK Emeklilerinin 2.353 TL olan maaşları memurlarda 2.938 TL’ye çıkacak. En düşük emekli maaşlar en son 1.988 TL’ye yükseltilmişti. Yeni açıklanan oran üzerinde zamlar mevcut maaşları üzerine eklenecek.

Açıklanan oranlar ve zamlar emeklilerin yüzünü güldürecek. Mevcut maaşlarının üzerindeki artışlar 2021 yılı Ocak ayından itibaren ellerine geçmiş olacak.

Evde Bakım Maaşları Ne Kadar Olacak?

Birçok kişinin nasıl alındığını merak ettiği söz konusu olan evde bakım maaşları bakıma muhtaç olan vatandaşlara bakmakla yükümlü olan kişilere ödenmektedir. Bu ücretin de 2021 Ocak ayında 1.612 TL rakamına yükselmesi beklenmektedir.

Engelli Maaşı Zamları Ne Kadar Olacak?

Mevcut durumda engellilik yüzdesi 40 ila 69 arasında olan vatandaşlara denen ücret ödemesi 592,96 TL tutarında. Bu tutar üzerinde yapılması beklenen zam artış oranı yüzde 70 olduğu halde yeni zam oranıyla beraber olması beklenen engelli maaşı 889,44 TL tutarında olacaktır.

65 Yaş Aylığı Zamla Berabaer Ne Kadar Artacak?

Günümüzde 65 yaşı geçmiş vatandaşlar için yapılan bu ödeme mevcut halde 711,50 TL’dir Beklenen zam oranınların bu maaş üzerine eklenmesi sonucunda 65 yaş aylığı alan vatandaşların eline geçmesi beklenen tutar 542,81 TL olacaktır.

Aile Yardımı Zamlarla Artacak Mı?

Günümüzde çalışmayan eşler için ödenen ücret tahmin edilen zamlarla birlikte 266,54 TL’ye ulaşması bekleniyor. Eşleri çalışmayan memurlar için yapılmakta olan aile yardımında ücret yapılacak olan zamlarla birlikte 527 TL tutarında olması öngörülüyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.