SSK, SGK, Bağ-Kur Memur ve işçi emeklilerine kötü haber..! Maaşlar da kesinti yapılacak..!

SSK, SGK, Bağ-Kur Memur ve işçi emeklilerine kötü haber..! Maaşlar da kesinti yapılacak..!

SSK, SGK ve Bağkur emeklileri için yapılan bir düzenleme sonrasında kötü haber verildi. memur ve işçi emeklileri için maaş kesintisinin yapılabileceği belirtildi. İşte detaylar!

Emeklileri yakından ilgilendiren yeni bir karar verildi. Emekliler sık sık hükümet cephesinden gelecek olan haberleri takip ederken, maaşlarında da bir iyileştirme bekliyorlar. İyileştirme beklenirken bir yandan gelen haber emekliler cephesinde büyük üzüntüye neden oldu. Bundan sonraki dönemde maaşlarda bir kesinti yapılması bekleniyor. Yapılacak olan bu kesintinin SSK ve Bağkur emeklileri için maaşlarında ciddi bir azalma anlamına geldiği belirtildi. Bundan sonraki dönemde yapılacak kesintilerin ardından emekli olup çalışmaya devam eden kişilerinde risk altına girdikleri belirtildi.

SSK, SGK ve Bağkur Emeklileri Farketmeden Süreçten Olumsuz Etkileniyor!

Yeni yapılacak düzenleme ve ortaya çıkacak olan kesinti sonrasında SSK ya da Bağkur statüsü fark etmeksizin, çalışmaya devam edenler içinde bir kesintinin yaşanması bekleniyor. Çalışanların en büyük hayali emeklilik olarak ifade edilirken, pek çok emekli yaşam şartlarından memnun olmadıklarını dile getirdiler. Bu durumda çalışmaya devam edenlerinde olması şaşırtıcı bir durum olarak karşılanmıyor.

Emekli Maaşlarından Hangi Durumda Kesinti Yapılıyor!

Emekli olduktan sonra maddi kaygılar nedeniyle çalışmaya devam edenler için hem emekli maaşlarını almaya devam etmeleri hem de çalışarak gelir elde etmeleri mümkündür. Ancak çalışmaya devam edenlerin maaşlarında bir kesinti yaşamamaları için Sosyal Güvenlik Destek Primi adı altında sunulan prim ödemelerinin sorunsuz bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Emekli olup ardından işçi statüsünde bir yerde çalışaya devam eden kişilere SGDP kesintisinin yapılması bekleniyor. Bunun için devlette çalışanlarda emekli maaşlarında yaşanabilecek olan bir kesinti sonrasında yine devlet kurumlarında çalışmaya devam edebilirler. Kendi işyerinde çalışarak primlerini kendilerini ödeyenler için ise kesinti yapılmayacaktır.

Prim Kesintisi Kimlerden Yapılmıyor?

Tarımsal faaliyetlerde kendi işini yapanlardan, işçi ya da devlet memuru olarak çalıştıktan sonra kendi işini kuranlardan, eğitim kurumlarında ders verenlerden ve vakıf üniversitelerinde görevlendirilenlerden kesinti SGDP adı altında kesinti yapılmayacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.