SSK ve Bağkur emeklileri hangi yöntemlerle emekli maaşlarını artırabilirler? Emekli maaşı yükseltme yöntemleri!

SSK ve Bağkur emeklileri hangi yöntemlerle emekli maaşlarını artırabilirler? Emekli maaşı yükseltme yöntemleri!

Çalışanların en büyük hayali olan emeklilik için bir süre öncesinde yapılacak olan bir planlamanın aynı zamanda SSK ve Bağkur emeklileri için geliri artırabilecek bir yöntem olduğunun altı çizildi.

Türkiye'de aktif olarak faaliyet gösteren pek çok farklı meslek grubu bulunmaktadır. Çalışanların en büyük hayali ise bu süreçte emekli olabilmektedir. Milyonlarca kişi emeklilikte rahat bir hayat yaşamak, geçim derdi yaşamamak için emekli maaşlarının da yüksek olmasını istiyorlar. Bu kampsamda yetkililer, emeklilik döneminde rahat etmek adına daha öncesinde maaşları artırmak için alınabilecek bazı önlemler olduğunu ifade ediyorlar.

Emeklilik tarihi de bu süreç için oldukça önemli bir kriter olarak ifade ediliyor. Emeklilik yaşını ise prim ödemeleri ve bunun yanı sıra işe giriş tarihleri belirliyor. Kişinin yaşı da oldukça etkili bir süreç olarak belirleniyor. Ancak emeklilikte alınacak olan maaş skalası için çalışanların brüt maaşının esas alındığının unutulmaması gerekiyor.

SSK ve Bağkur Emekli Maaşları Nasıl Yükseltilir?

Milyonlarca SSK ve Bağkur emeklisi için heyecanlandıran soru geldi. Emekli maaşları nasıl artırılır?

Çalışanların gerçek hayatta, ilerleyen yıllara dair planlar yapmaları ve bunun için maddi bir bütçe programı içerisine girmeleri son derece önemlidir. Özellikle maaşları artırmak için farklı kategorileri göz önünde bulundurmak ve farklı işlemler için harekete geçmek gerekebilir.

Emekli Maaşlarını Artırmanın Yolları!

Emeklilik tarihi ve yaşı bu süreçte önemli olduğu kadar en önemli sürecin ise brüt maaştan kaynaklandığının altı çizildi.

Emeklilik planlaması sırasında son birkaç yıllık sürecin düşünülmesi büyük farklar yaratmaz. Bunun yerine en az 10 yıl öncesinden planlamanın yapılması gerekir.

Çok çalışmanın, fazla prim günü olanın emekli maaşlarında önemli bir kriter olduğu düşünülüyor. Ancak bu son derece yanlış bir kriter olmakla birlikte maaşın son derece önemli olduğunun da bilinmesi gerekmektedir.

İmkanlar dahilinde birden fazla yerde sigortalı olarak çalışıyor olmak prime esas kazancı etkileyecektir. Bu durum prim gününü etkilemeyecek ancak toplam kazancı artıracaktır.

SSK ya da Bağkur farketmeksizin SGK'nın bu süreçte özellikle son üç dört yıllık süreç içerisinde tavandan bildirilmesi halinde maaşlarda ortalama 800 liraya varan bir artış yaşanabilir.

Mümkünse Bağkur yerine SSK üzerinden emekli olmak kazanç açısından daha etkili bir yöntemdir. Böylece küçük hesaplamalarla süreç içerisinde emekli maaşının artırılması mümkündür.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.