Apple iOS 13.6.1 Güncellemesini Yayınladı! iOS 13.6.1 iPhone’ları Nasıl Değiştirecek?

Apple iOS 13.6.1 Güncellemesini Yayınladı! iOS 13.6.1 iPhone’ları Nasıl Değiştirecek?

Teknoloji devi Apple, yeni ve son güncellemesi olan İos 13.6.1 sürümünü kullanıcıları ile paylaştı. Peki İos 13.6.1 güncellemesi ile hangi değişiklikler olacak? Milyonlarca iPhone sahibi için iOS 13.6.1 hangi değişiklikleri ve yenilikleri getirecek? İşte güncelleme ile birlikte iPhone kullanıcılarının hayatında meydana gelecek olan değişiklikler…

iOS 13.6.1 güncellemesinin en büyük amacı hataları ortadan kaldırmak. Bu hataların içinde en büyük sorunlardan biri de yeşil ekran sorunuydu. Bazı iPhone ekranlarında görülen yeşil ekran sorunu İos 13.6.1 güncellemesi ile birlikte tarih oldu.

Bir hata sonrasında ortaya çıkan yeşil ekran sorununun temel problemi, ısı yönetiminde gerçekleşen sıkıntılar kaynaklı olarak oluşuyor ve yeşil noktalar ortaya çıkıyordu.

Yine ‘Maruz Kalma Bildirimi’ adındaki bu özellik de ortada herhangi bir sebep bulunmazken aniden devre dışı kalıyordu. iOS 13.6.1 güncellemesi ile birlikte bu sorun da ortadan kaldırıldı.

Depolama ile ilgili yaşanan sorunlardan biri de bu güncelleme ile birlikte ortadan kaldırılmış oldu. Depolama alanında dosyaları biriktirebilmek için gerekli bulunan boş alanın yoğun kullanımında devreye giren otomatik silme özelliği çalışmıyordu. Bu güncelleme ile birlikte bu problem de ortadan kaldırılmış oldu. iPhonelar bundan böyle gereksiz sistem dosyalarını otomatik olarak silecek ve kullanıcılar telefonlarının depolama alanlarından yüzde yüz olarak yararlanabilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.