Milyonlarca Vatandaşı Yakından İlgilendiriyor! Kredi Kartı Kullananlar Bu Habere Dikkat

Milyonlarca Vatandaşı Yakından İlgilendiriyor! Kredi Kartı Kullananlar Bu Habere Dikkat

Milyonlarca kredi kartı kullanan vatandaşı üzücü bir haber geldi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulundan gelen son dakika yeni kararla, bütün kredi kartları için ödenmesi gerekli olan asgari tutar %30’a çekildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulundan (BDDK) gelen yeni kararla, bütün kredi kartları için ödenmesi gerekli olan asgari tutar yüzde 30’a çekildi.

Kredi kartlarının asgari borç yatırma oranlarında düzenleme yapıldı. Yapılan değişiklikle beraber kart limiti 15-20 Bin TL arasında olanların ödemesi gerekli olan asgari borç oranı, yüzde 5 aşağı çekilerek yüzde 30’a düşürüldü. Kart limiti 20 Bin TL'nin üzerinde olanların ise asgari borç ödeme miktarları yüzde 40’tan yüzde 30’a çekildi.

15 Bin tl'ye kadar limite sahip olan kartlarda zaten dönemlik asgari ödeme oranı yüzde 30 idi. Son değişikliğin ardından diğer kredi kartı sahipleri de aynı orandan ödeme yapabilecek hale geldi. Banka kartları ve kredi kartları hakkında değişiklik yapan yönetmelik bugün Resmi Gazete’de yayınlandı.

Yeni tahsis edilen kredi kartlarında ödenmesi gerekli olan asgari borcun, ilk sene için yüzde 40’ın altında olamayacağına dair hükümde ise bir değişikliğe gidilmedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.