Konut Almak İsteyenlere Vakıfbank Desteği! Vakıfbank Konut Kredisi İle 2 Sene Ödemesiz 180 Ay Vadeli 0.69 Oranlı Destek Kampanyası Başladı!

Konut Almak İsteyenlere Vakıfbank Desteği! Vakıfbank Konut Kredisi İle 2 Sene Ödemesiz 180 Ay Vadeli 0.69 Oranlı Destek Kampanyası Başladı!

Ev sahibi olmak isteyenler dikkat! VakıfBank sıfır konut almak isteyenler için yeni bir kampanya başlattı. Faiz oranları bugünlerde yükselirken ev ve araba sahibi olmak günden güne zorlaşırken güzel bir kampanya haberi VakıfBank’tan geldi! Müjdeli haberi sizin için araştırarak detaylarıyla aşağıda paylaştık.

Maddi durumları sebebiyle ihtiyaç kredisine başvurup ödeme almış vatandaşlara kötü haber! Çekilen krediler için geri ödeme tarihleri son dakika açıklamasıyla yayınlandı! Pandemi sürecinde 6 ay geri ödemesiz halde sunulan kredi imkanlarının ödemelerinin vakitleri artık geldi. Peki pandemi süreci devam ederken tekrar bir erteleme söz konusu olacak mı? Herkesin merak ettiği konu haberimizin detaylarında.

İhtiyaç kredilerinin geri ödemesi başladı!

Korona virüs dolayısıyla mağdur olup işi gücü aksayan vatandaş nakit sıkıntıları çekmeye başlamıştı. Pandemi, sadece gündelik sosyal hayatımızı değil, cebimizi ve ekonomimizi de olumsuz etkilemişti. Bu süreçte bireysel temel ihtiyaç kredileri herkese ilaç gibi gelmişti.

Devlet bankalarının hazırladığı ihtiyaç kredisi kampanyası halkın büyük bir kısmının ilgisini çekerek büyük talep gördü. Nisan ayında Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından devlet destekli başlatılan ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında milyonlarca vatandaş kredi çekti. Nisan ayında 6 ay boyunca geri ödemesiz şekilde verilen kredilerin ekim ayı itibariyle geri ödemeleri başladı!

Düşük faiz oranları herkesin ilgisini çekmişti

Vatandaşlar ihtiyaç kredisinin 6 ay geri ödemesiz yüzde 0.49 faiz oranlı olmasından ötürü yüksek ilgi göstermişti. Sonuç olarak kredilere rekor düzeyde başvuru gerçekleşmişti.

Hane gelirinin 5 bin TL altı olması şartı geçerliydi

Çok ses getiren kampanyada milyonlarca başvuru yapan vatandaşlarda tek şart arandı. Bu şart haneye giren toplam gelirin 5 bin TL’nin altında olmasıydı. Birçok vatandaş buna binaen yaptığı başvurular sonucu ne yazık ki olumlu geri dönüş alamadı.

Kredi başvuru yapan vatandaşlar 3000, 5000, 7500 ve 10.000 bin TL için başvuru yaptılar.

Kredi başvurularının rakamsal değeri açıklandı

Başvurular sürecinde gelen milyonlarca başvurudan 8 milyon vatandaşa bireysel temel ihtiyaç kredisi verildiği açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada 8 milyon vatandaş için toplamda 47,5 milyar değerinde ihtiyaç kredisi kapsamında destek verildiğinin altını çizdi.

Geri ödeme şartı olan tarihler geldi!

Temel ihtiyaç kredisine başvurusu sonucu, nisan ayı itibariyle ödeme alan vatandaşın bulunulan ekim ayından itibaren borcunu ödemeye başlaması gerekmekte. Aynı şekilde mayıs ayında kredi desteğinden faydalanan vatandaşın ödemelerine kasım ayında başlaması gerekiyor. Haziran ayında ödemesi eline geçmiş vatandaşlardan aralık ayında ödemelerini yapmaya başlaması bekleniyor.

Vatandaş erteleme talep ediyor!

Korona virüs sebebiyle ekonomisi hayli zorlanan vatandaş hala maddiyat yönünde eski halini yakalayabilmiş durumda değil. Ödemeler başlasa da hayat ve ekonomi eski şartları yakalayamamış durumdayken, ödemeler vatandaşı daha da zor duruma sokmakta.

Vatandaş duruma tepkili ve 6 ay geri ödemesiz halde verilen kredilerin geri ödemelerinin tekrar uzatılması konusunda hemfikir. Geçim sıkıntısı ve kur oranlarının yükselmesi vatandaşlara oldukça zor günler yaşatırken gözler devletten destek bekliyor!

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.