Koç burcu özellikleri, Koç burcu kadını ve erkeği olumlu olumsuz karakteri

Koç burcu özellikleri, Koç burcu kadını ve erkeği olumlu olumsuz karakteri

Koç Burcu hangi tarihte doğmuştur, özellikleri nelerdir ? Koç Burcuna mensup olan kişiler 21 Mart - 19 Nisan tarih aralığında dünyaya gelmiştir.

Koç Burcuna mensup olan kişiler 21 Mart - 19 Nisan tarih aralığında doğmuşlardır.

Koç Burcunun Olumlu Özellikleri

Hareketli, etkin, söz sahibi, atik, lider ruhlu, yönetici vasıftadır. Bulunduğu her alanda önder ve yönetici olmayı sever. Her daim maceraya hazırdır. Atiklik ve girişkenlik vasfını taşır.

İnsanları yönlendirmede çok başarılıdır. Olaylarda hedefleri belirlemede başarılıdır. Enerjisi her daim yüksektir. Önün çıkan engelleri aşmakta maharetlidir. Özgür ruhlu olduğundan kısıtlamarı asla sevmez.

Her daim liderdir ve dürüst olmayı tercih eder. Her durumda hazır cevaptır. Hareketli canlı kıpır kıpır bir ruha sahiptir.

Koç Burcunun Olumsuz Özellikleri

Koç Burcunun başlıca olumsuz özelliği egoistliktir. Varolan kararlara uymak yerine, o kararları yıkıp kendi kararlarını uygulmayı sever. Her daim önder olduğunu göstermek için kendini öne sürer ve olana kadar vazgeçmez. Alaycı tavır takınmaktan vazgeçemez. İsyankar bir ruha sahiptir. Sabredemez bunu asla kabullenemez. Saldırgan ve öfkelidir, çünkü ateş grubundan bir burçtur, bu sebeple ani parlamaları kaçınılmazdır. Ani çıkışları meşhurdur. 

Uygun Meslek Grupları : Yöneticilik, Politika, Organizasyon, Endüstri, Ticaret, Mühendislik, İşletmecilik, Komutanlık, Kimyagerlik, Oparatör, Demir ve Çelik İşleri, Makine, Eleştirmenlik, Ressamlık.

 • Kıymetli Madeni : Demir
 • Temsil Ettiği Bitki : Itır
 • Kıymetli Taş : Elmas
 • Hayvan : Koyun
 • Renk : Kırmızı,Turuncu, Sarı
 • Gün : Salı
 • Uğurlu Taşı : Yakut
 • Gün : Salı 
 • Nitelik : Öncü
 • Uğurlu Sayı :1 ve 9
 • Yönetici Gezegen : Mars 
 • Element : Ateş
 • Üstün Yeteneği : Canlılık ve Hareketlilik
 • Anlaştığı Burçlar : Aslan ve Yay

Koç Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir ? 

Koç Burcu kadının en belirgin özelliği  konuşkan, aktif ve girişimci kişilik yapısına sahip olmasıdır. Neşeli ve mizah anlayışı yüksektir. Hoş, dikkat çekici, atletik bir vücut yapısına sahip olmasına rağmen narindir.

Eleştirel uslup kullanmaktan çekinmez. Bir topluluğa girdiğinde cazibesi ile hemen dikkati çeker ve farklılığını hissettirir.

Koç kadını tıpkı koç erkekleri gibi iş dünyasında da hırslı, azimli, otorite sahibi ve ideallerine bağlıdır. Kafasına koyduğunu yapmadan asla vazgeçmez. Zaman yönetiminde çok başarılıdır. Çalışkanlık başlıca özelliklerindendir.

Koç kadını sevdiklerince ve arkadaş çevresince içten, samimi, neşeli esprili ve candan olarak tanınır ve ortamların aranılan yüzüdür. Koç kadını aslında içsel olarak tedirgin ve huzursuz bir ruh yapısına sahiptir. Bu yüzden kendisini çok eleştirir ve sürekli kendisini yetersiz görür.

Koç burcu kadınının sevdikleri ve dostları için yapamayacağı yoktur, öncelik sırasında hep yerleri baş sıradadır. Sevdikleri için yapamayacağı fedakarlık yoktur.

Koç Burcu Kadını Aşk Hayatı

Koç burcu kadını sevgiyi hissedip aşık olmaya başladığı zaman çekiciliği daha da artar. Beklemeyi sevmez ve flörtöz tavırlarını hemen gösterir. Aşık olduğu şahıstan bir işaret bekler, bu onu harekete geçirmek için yeterlidir. Tensel cazibesinin kullanmayı sever.

Koç Burcu Kadını İlişkiler

Koç burcu kadını aşık olduğunda son derece sadakatli olur. Her türlü zorlukta yanınızda dimdik durduğunu görürsünüz. Koç kadını son derece enerjik olduğundan, eğer partnerine aşık olmadıysa enerjim iki kişilik der. Partnerine aşık olamadıysa ayrılıp barışma kısır döngüsünde, bir aşk hayatı olur. Koç kadını özgürlüğüne son derece düşkündür. Çok duygusal kişiler ona göre değildir, duygusal tavırları gördüğü zaman, aynı duygusal aktarımı sağlayamayacağı için hızla o ilişkiye son verir.


Koç Burcu Kadını Cinsellik

Koç burcu kadını doğru zaman, doğru kişiyse ve aşıksa libidosu son derece yüksektir. Kendisinin çekiciliğinin farkındadır. Gizliliğe çok önem verir. Fiziksel yaklaşımlarında duygusallık çok fazla bulunmaz. Kendi enerjisine uyum sağlayamayan bir erkekle evlilik ve çocuk sahibi olma konusunu imkansız görür.

Koç Burcu Kadınına Alınabilecek Hediyeler

Koç burcu pratik eşyalardan hoşlanır. sadeliği sevdiği için soft renkleri tercih etmelisiniz. Mücevherleri severler. Pahallı ama şatafatlı olmayan hediyelerden hoşlanırlar.

Koç Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir ? 

Koç Burcu erkeği özgüven sıralamasında en önlerde yer alan erkeklerdendir.  Çok hareketli ve aktiftir. Bulunduğu yerde otoriteyi ele geçirene kadar mücadele ve savaşından vazgeçmez.

Toplum içinde kendini farkettirmekten keyif alır. Genel olarak asla hatalarını kabul etmez bir kişilik yapısındadır. Koç Burcu erkeği bencil ve dik başlıdır.

Özgürlüğünün kısıtlanmasına tahammülü yoktur ve buna asla izin vermez. Yakın çevresi saydığı çemberinin içerisine giren sevdikleri ve dostları için gözünü kırpmadan her türlü fedakarlıktan geri durmaz.

Koç Burcu erkeği çok yardım sever bir yapıdadır. Sevdiklerine ve ihtiyaç sahiplerine eli oldukça açıktır.

Yönetilmek ve yönlendirilmek kişilik yapılarına aykırı olduğu için genellikle kendi işlerini kurarlar. Emrivakiyi ve emir buyruk altında kalmayı asla sevmez ve kabullenemezler.

Koç Burcu erkeği üzüleceği bir durum ile karşılaştığında son derece kırıcı olur, sarfedeceği hiç bir sözünden sakınmaz. Eleştirmeyi sever, Hatta sert bir dil ile eleştirir.

Koç Burcu erkeği yuvasına çok düşkündür ama özgürlüğüne de düşkün olduğu için sosyal hayatı da oldukça aktiftir. Hareketli mizacından dolayı belirli bir yerde çok fazla kalamaz.

Aile yaşantısında daima mutlu ve huzurlu olmak ister.

Koç Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Koç burcu erkeği aşık olduğunu mutlaka belli eder, bu durumdan asla şüphe duymazsınız. Koç burcu erkeği aşkını iki farklı boyutta yaşar. Birinci şekli savaşçı ruhudur, sevdiği kadının dikkatini çekebilmek onu ikna etmek ve sevgisini kazanmak için her türlü savaşa hazırdır, bunun için savaşmaktan asla geri durmaz. Koç demek zaten savaş demektir. Koç burcu erkeği son derece ısrarcıdır, elde edene kadar asla vazgeçmez. İkinci boyutuysa, Koç burcunun duygusal yönü ağır olmadığı için, duygularını anlayıp çözümleyemediğinden kendini aciz bir adam gibi hisseder. Aşkın bu ikinci boyutunu yaşarken mesafeli ve öfkeli bir adam görürsünüz karşınızda. Bu durumda hislerini anlatamaz, sanki dili lal olmuştur.

Koç Burcu Erkeği İlişkiler

Koç burcu erkeğinin bir ilişkiyi başlatması ve sürdürmesi onun için hiç kolay değildir. Koç burcu aktif ve duygusal olmadığı için bu koç erkeğinde de görünür, bu yüzden partnerine merhamet göstermek, duygusal bağ kurmak, empati yapmakta zorlanır. Partnerinden ondan yardım ve destek beklememesini ister, çünkü koç burcu erkeği kendisi o kişilik yapısındadır. Koç erkeği, her işine kendi koşturan ve onun liderliğini kabullenen ama aynı zamanda onun hızlı yaşam enerjisine ayak uydurabilicek çok enerjik bir partner ister. Koç burcu erkeği madden ve manen bağımsız olan ve kendisinden hiç bir beklentide bulunmayan kadınlardan hoşlanır.

Koç Burcu Erkeği Cinsel Hayat

Koç burcu erkeği harekete geçmekten, ilgisini belli etmekten asla çekinmez, çok aktiftir. Partnerinin onun fiziğini beğenmesinden çok hoşlanır. Vücüdunu sergilemekten çekinmez. Bu yönde en olumsuz özelliği çok sabırsız olmasıdır. Partnerinin de kendisi gibi enerjik olmasını ister.

Koç Burcu Erkeğine Alınabilecek Hediyeler

Koç burcu erkeği kırmızıyı çok sever. Silahları sevdiği için adı ile meşhur bir çakı alabilirsiniz, tamiratı da sevdiği için bir tamirat seti de alınabilir. Erkeksilik onun için önemlidir, ona bu yönde hediye aldığınızda daha çok hoşuna gidecektir. Hediye incelikli olmasına, duygu barındırmasına önem vermez ve verilmesini de beklemez.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum